Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Rekrutacja do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych

Oferta jednostki

Przedszkole nr 14 w Lublinie

ul. Farbiarska 8, 20-107 Lublin

tel. 814664926

e-mail: poczta@zpr2.lublin.eu

WWW: http://www.zpr2.lublin.eu

imię i nazwisko dyrektora: Edyta Waryszak

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
grupa przedszkolna 1 Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Opieka podstawowa z wyżywieniemOpieka podstawowa z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 17:00
Możliwość wyżywienia:
Katering
Własny budynek:
Nie
Własny ogród:
Tak
Monitoring:
Tak

Opis jednostki

Posiadamy przestronne sale, wyposażone w sprzęt multimedialny, pomoce edukacyjne w tym tablicę multimedialną, oraz zabawki stwarzające warunki do wszechstronnego rozwoju dzieci. Każda grupa posiada własną łazienkę i przestronną szatnię. Posiadamy dobrze wyposażony plac zabaw znajdujący się przy przedszkolu. W naszym przedszkolu dzieci 3 i 4 letnie odpoczywają po obiedzie na leżaczkach słuchając utworów muzyki klasycznej. Przedszkole nie posiada własnego bloku żywieniowego, ale obsługiwane jest przez firmę cateringową, w której przygotowywane są świeże i dobrze zbilansowane posiłki. W ciągu dnia dzieci zjadają 4 posiłki: śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek Kadrę pedagogiczną przedszkola stanowią wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele, którzy systematycznie doskonalą swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w kursach, szkoleniach. Z każdą grupą pracuje dwóch nauczycieli. W miarę możliwości prowadzą oni grupę przez wszystkie lata pobytu dziecka w przedszkolu. W ramowym rozkładzie dnia proponujemy zróżnicowane formy aktywności - zabawy konstrukcyjne, dydaktyczne, tematyczne, dramowe, badawcze, plastyczne, muzyczne, teatralne z wykorzystaniem bogatej gamy materiału dydaktycznego. Zajęcia - realizowane w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego - wspomagają rozwój i edukację dzieci, zapewniają dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych.
Oferujemy bezpłatne zajęcia dodatkowe: język angielski, religia, zajęcia z rytmiki, zajęcia logopedyczne, dla dzieci mających problemy z prawidłową wymową, zajęcia z kształtowania kompetencji emocjonalno-społecznych
Ponadto dla chętnych dzieci prowadzone są zajęcia dodatkowe: taniec towarzyski, zajęcia sportowe, dywan interaktywny, warsztaty Lego

Programy dydaktyczno- wychowawcze realizowane w przedszkolu:
  • Program wychowania przedszkolnego  Autorzy: W. Majewska, R. Paździo, W. Żaba - Żabińska  Wydawnictwo: MAC Edukacja
  • Program wychowania przedszkolnego "DAR ZABAWY" autorstwa B. Bilewicz-Kuźnia, S. Kustosz, K. Małek

W pracy z dziećmi wykorzystujemy innowacyjne metody dydaktyczne:

Wprowadzamy innowacje pedagogiczne np. : Plan daltoński, Koncepcja Froebla
  • Plan daltoński to koncepcja polegająca na wdrażaniu do samodzielności w działaniu, podejmowaniu inicjatywy i odpowiedzialności za swoją pracę, a także rozwijająca umiejętność współpracy. Cztery zasady daltońskie to: samodzielność, odpowiedzialność, współpraca i refleksja.
  • Koncepcja Froebla. Tu szczególny nacisk położony jest na aktywność zabawową w procesie poznawania przez dziecko świata. Koncepcja aktywności oparta jest na działaniach dzieci w sali przedszkolnej, a także poza nią. Niezwykle ważną rolę stanowi kontakt z materiałami, których dostarcza przyroda, zwanymi darami natury, bogactwami przyrody, darami ziemi oraz wykorzystanie materiałów dydaktycznych i pomocy edukacyjnych stworzonych przez dorosłego dla dziecka. Najważniejszą częścią programu Dar Zabawy są zabawy edukacyjne, których zadaniem jest podkreślenie wspólnoty dorosłych i dzieci oraz wykorzystanie do tych zabaw tzw. darów, czyli przedmiotów, które w pełni służą rozwojowi dziecka.
Bierzemy udział w różnorodnych ogólnopolskich projektach: m.in.:
  • "Z darami natury świat nie jest ponury" Ogólnopolski Projekt Edukacyjny. Celem głównym ekologiczno- plastycznego projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste.
  •  "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i za granicą.
  • "Z kulturą mi do twarzy" Ogólnopolski Projekt Edukacyjny. Głównym celem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat wartości oraz promowanie kultury. Tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki. Współdziałanie z rodzicami, różnymi środowiskami, organizacjami i instytucjami, uznanymi przez rodziców za źródło istotnych wartości, na rzecz tworzenia warunków umożliwiających rozwój tożsamości dziecka. Kreowanie, wspólne z wymienionymi podmiotami, sytuacji prowadzących do poznania przez dziecko wartości i norm społecznych, których źródłem jest rodzina, grupa w przedszkolu, inne dorosłe osoby, w tym osoby starsze, oraz rozwijania zachowania wynikającego z wartości możliwych do zrozumienia na tym etapie rozwoju.
  • PogłówkujMY – to projekt dla nauczycieli, którzy chcą, aby ich dzieci rozwijały u siebie kreatywność, aktywne działanie i innowacyjność. Celem głównym jest pobudzanie aktywności dzieci i ich twórczego myślenia, nauka współpracy w grupie, kształtowanie właściwej postawy i charakteru młodego człowieka. 
  • Projekt ,"Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej" -  cykl dla przedszkoli: „Poznajemy emocje” – kształtowanie umiejętności odkrywania siebie i swojej wrażliwości, nauka ekspresji własnych uczuć, radzenia sobie z emocjami i kształtowaniu poczucia własnej wartości;
  • Projekt językowy "Angielski jest fun- tastyczny". Głównym celem projektu jest pokazanie dzieciom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi oraz zapoznanie dzieci (a także nauczycieli!) z ideą dwujęzycznego nauczania. Oprócz tego projekt zwiększa motywację do nauki języka angielskiego, rozwija w dzieciach wiarę we własne możliwości językowe, zapoznaje z książkami w języku obcym, poszerza zasób słownictwa i tworzy otoczenie przyjazne nauce języka.
  • Projekt plastyczny "Zabawa sztuką". Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką" jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.
  • Projekt edukacyjny "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy". Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci.
  • Projekt edukacyjny "Witaminki". Cele projektu: promowanie zdrowych nawyków żywieniowych; zachęcanie do spożywania zróżnicowanych potraw, bogatych w warzywa; stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków; oswajanie z wyglądem warzyw i zapoznanie z ich wartościami odżywczymi;  wdrażanie do samodzielnego komponowania posiłków i robienia prostych potraw według przepisów kulinarnych.
Podejmujemy też inne działania innowacyjne m.in.:
  • Elementy metody aktywnego słuchania muzyki wg Batti Straus
  • Zajęcia matematyczne z elementami programu "Dziecięca matematyka" E.Gruszczyk-Kolczyńskiej i E.Zielińskiej
  • Bajkoterapia
  • Muzyka relaksacyjna
  • Metody aktywizujące
  • Nasze Przedszkole angażuje się w wiele akcji ogólnopolskich m.in.: "Szkoła do Hymnu", "Sprzątamy dla Polski".             
     Bierzemy też czynny udział w akcjach charytatywnych na rzecz środowiska: mi.in.: 
  • "Ile waży św. Mikołaj?", 
  • "Paczuszka dla maluszka",
  • "Pomóż dzieciom przetrwać zimę", 
  • "Zrób czapkę, szalik dla potrzebującego",
  •  Zbieramy nakrętki na rzecz Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia
Istniejemy by pomagać rodzicom w procesie wychowania, opieki i edukacji. Dbamy o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój dzieci. Umożliwiamy dzieciom nabywanie różnorodnych umiejętności, sprawności i doświadczeń zgodnych z ich indywidualnymi możliwościami i potrzebami. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, dostosowanej do potrzeb, możliwości i zainteresowań dzieci. Zaszczepiamy w dzieciach poczucie przynależności do określonych grup (rodziny, grupy rówieśników, przyjaciół, narodu itp.) i świadomości narodowej. Dbamy to, aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu swobodnie, radośnie i bezpiecznie. Organizujemy uroczystości przedszkolne, zabawy ruchowe zarówno na sali przedszkolnej, sali gimnastycznej, jak również podczas spacerów. Kształtujemy proekologiczne postawy i propagujemy zdrowe odżywianie. Umożliwiamy wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom. Opiekujemy się dziećmi wymagającymi wsparcia (praca indywidualna i w grupach). Współpracujemy z pedagogiem, logopedą, psychologiem i Poradnią Psychologiczno– Pedagogiczną nr 4. Przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole, osiągania przez nie sukcesów edukacyjnych, a także radzenia sobie z trudnościami. Współpracujemy z wieloma instytucjami użyteczności publicznej, które wspierają nas w kształtowaniu rozwoju naszych wychowanków. Rozwijamy zdolności i zainteresowania,  promujemy umiejętności dzieci w środowisku lokalnym (strona internetowa, wystawy, występy artystyczne, konkursy), dbamy o całościowy rozwój dziecka oraz wzbogacamy formy współpracy z rodzicami (uroczystości, spotkania integracyjne, zajęcia otwarte, warsztaty, pogadanki, czytanie bajek, przedstawienia teatralne w wykonaniu rodziców, zebrania, konsultacje).
Praca wychowawczo– dydaktyczno– opiekuńcza realizowana jest tak, aby odpowiedzieć na oczekiwania dzieci i rodziców. Zadania realizujemy w atmosferze szacunku, akceptacji i bezpieczeństwa.                                               
Posiadamy własną stronę internetową: http://zpr2.lublin.eu 
ZAPRASZAMY!

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 1 Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 3