Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Rekrutacja do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych

Oferta jednostki

Przedszkole nr 5 - Al. Racławickie

ul. aleje Racławickie 42 b, 20-043 Lublin

tel. 81 4664712

e-mail: poczta@p5.lublin.eu

WWW: http://raclawickie.p5.lublin.eu

imię i nazwisko dyrektora: Bożena Pietrosińska

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
grupa przedszkolna-Al.Racławickie Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 17:00
Możliwość wyżywienia:
Własna kuchnia
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak
Monitoring:
Tak

Opis jednostki

Przedszkole nr 5 w Lublinie przy Alejach Racławickich 42 b obejmuje opieką i edukacją dzieci 3-6 letnie, które uczęszczają do 7 grup. Przedszkole posiada własną kuchnię, która oferuje dzieciom 4 posiłki, komponowane zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Sale przedszkolne są przestronne, z dobrze wyposażoną, wielofunkcyjną bazą dydaktyczną a także sprzętem sportowo-rekreacyjnym oraz umożliwiającym korzystanie z z technologii informacyjno-komunikacyjnej/ monitor, tablica interaktywna, projektor/. Stwarzają one przyjazne i bezpieczne warunki do wszechstronnego rozwoju z uwzględnieniem potrzeb i możliwości wychowanków. Urządzone są w nich kąciki zainteresowań stymulujące myślenie i twórcze działania dziecka (badawcze, przyrodnicze, konstrukcyjne, czytelnicze, logopedyczne, matematyczne, muzyczne, plastyczne, teatralne). Przedszkole posiada duży i bezpieczny ogród z placem zabaw oraz ścieżką dydaktyczną, wkomponowaną w skalniak. Tak urządzona przestrzeń zapewnia warunki do rozwoju aktywności ruchowej, a także podejmowania różnorodnych działań badawczych, rozwijających myślenie przyczynowo-skutkowe. Przedszkole pielęgnuje wiele tradycji związanych z promowaniem rodziny, historii naszego miasta i ojczyzny oraz postaw proekologicznych. Współpracuje z lubelskimi uczelniami, szkołami, fundacjami, instytucjami wspierającymi jego działania.


Przedszkole działa w sposób innowacyjny i nowatorski. Korzystamy z najnowszych programów nauczania oraz wypracowanych własnych metod i form. Wykorzystujemy metody aktywne i stymulujące samodzielność  umiejętności komunikacyjne, czytelnicze, społeczne,  matematyczne, rozwiązywania problemów. Realizujemy nowatorski projekt matematyczny Nasze Przedszkolaki to Bystrzaki -matematyka dla każdego, który wygrał grant Mbanku. Projekt jest oparty na metodzie praktycznego nauczania matematyki wg. koncepcji "W krainie liczb Willego".  W celu uatrakcyjnienia pobytu dzieci w przedszkolu organizujemy imprezy tematyczne pod hasłem: „Niezwykła codzienność”. Sprzyja to integracji ze środowiskiem lokalnym a także pozwala naszym wychowankom emocjonalnie angażować się w proces edukacyjny. Uroczyście obchodzimy m.in.:Dzień Przedszkolaka, Dzień Pluszowego Misia, Tydzień praw dziecka,  Święto Poezji, Dzień Teatru, Dzień Zdrowia, Dzień Ziemi, Światowy Dzień Chorego, Dzień Bez Samochodu, Dzień Wody, Dzień Numeru 112, Dni Pór Roku, Walentynki, Dzień Życzliwości, Dzień Sportu, Dzień Puzzli, Dzień  Matematyki. Prowadzona jest innowacja pedagogiczna: „Dar zabawy” – alternatywne metody pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym wg. koncepcji F. Froebla oraz grupy dwujęzyczne, umożliwiające intensywną naukę języka angielskiego, a także Kodowanie na dywanie i praca Metodą Skakanka--doskonalące kompetencje kluczowe dzieci. Wykorzystujemy metodę projektów, metody twórczego myślenia, uczestniczymy w projektach ogólnopolskich.   Nauczycielki wykorzystują również elementy edukacji daltońskiej, stymulując samodzielność  dzieci oraz ich umiejętności współpracy,planowania oraz poczucie własnej wartości. Działania dzieci, nauczycieli i  rodziców wspierają zatrudnieni specjaliści: psycholog, logopeda i pedagog.

W przedszkolu odbywają się zajęcia dodatkowe stymulujące rozwój zainteresowań: język angielski, zajęcia taneczne, muzyczne, szachy, machinarium, gimnastyka korekcyjna, a także warsztaty z ciekawymi ludźmi. Nauczyciele logopedzi udzielają dzieciom specjalistycznej pomocy w zakresie rozwoju mowy. Realizują również zajęcia rewalidacyjne dla dzieci niepełnosprawnych. Ponadto nauczyciele organizują dodatkowe zajęcia z zakresu: edukacji teatralnej, plastycznej, ekologicznej, matematycznej oraz zajęcia kulinarne. Jesteśmy otwarci na rozpoznawanie i rozwijanie dziecięcych talentów i zainteresowań. Chętne dzieci przygotowujemy do uczestniczenia w przeglądach, konkursach, festiwalach. Przedszkole bierze udział w różnorodnych projektach: „Edukacja Fundamentalna”, „Szkoła Współpracy”, "Poszukiwacze tolerancji' oraz"Przedsiębiorcze dzieciaki ", Poszukiwacze Orła Białego". Dużymi sukcesami przedszkola są  Certyfikaty, przyznane przez kuratora oświaty za najwyższe wyniki uzyskane w ewaluacji zewnętrznej, oraz Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie za podejmowanie działań prozdrowotnych, a także Certyfikat Chronimy dzieci potwierdzający standardy bezpieczeństwa. Kadra pedagogiczna to zespół osób kreatywnych, empatycznych i bardzo zaangażowanych. Nauczyciele skoncentrowani są na rozpoznaniu potrzeb rozwojowych i edukacyjnych każdego dziecka i udzielaniu wsparcia dla jego wszechstronnego rozwoju. Pracują metodami aktywnymi, organizują dzieciom ciekawe zabawy, umożliwiające zdobywanie przez dzieci wiedzy o sobie, o świecie i rozwijanie kompetencji niezbędnych do osiągnięcia gotowości szkolnej. Uczą dzieci radzenia sobie z emocjami i komunikowania swoich potrzeb.Zachęcają dzieci do uczestnictwa w miniolimpiadach przedszkolnych, konkursach i przeglądach w celu odkrywania swoich talentów i umiejętności.

Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną Nr 2 w zakresie poradnictwa dla rodziców i doskonalenia kompetencji nauczycieli. W przedszkolu powołana jest Rada Rodziców, która aktywnie uczestniczy, wspiera, a także współdecyduje w najważniejszych przedsięwzięciach na rzecz dzieci. Rada pedagogiczna realizuje wiele działań z aktywnym udziałem rodziców,zapewnia bieżącą wymianę informacji na temat rozwoju dziecka, informuje o potrzebie udzielenia pomocy psychologiczno-pedagogicznej, wspiera kompetencje wychowawcze rodziców, oczekując współpracy w ujednoliceniu oddziaływań wychowawczych i ustaleniu kierunków oddziaływań edukacyjnych.

Przykłady działań i akcji są zaprezentowane na naszej stronie internetowej, którą systematycznie aktualizujemy.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 1 Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 3